Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vedat Lushtaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
 • Vendlindja:
 • Skenderaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Vedat Lushtaku është një autor këngësh i njohur. Shkollimin fillore e perfundoi ne Skenderaj dhe njekohsisht edhe shkollimin fillor te muzikes ne Mitrovice ne shkollen e muzikes "Tefta Tashko" ne instrumentin e pianos. Ne te njejten shkolle vazhdoi dhe perfundoi edhe shkollimin e mesem me sukses te shkelqyeshem ne drejtimin instrumental per piano (2009). Ne vitin 2009 pranohet ne Akademin e Muzikes ne Prishtine ne drejtimin per Kompozin ne klasen e kompozitorit te njohur Zeqirja Ballata. Vedat ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Faruk Banjska

Dastid Latifi

Vani Rushiti

Arjon Gjini

Aurid Gjini

Adis Ismaili

Vigan Sulejmani

Edlir Begolli

Valter Beqo

Marsel Gunga

Tags: Vedat Lushtaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet