Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Alimusaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Vellezerit Alimusaj është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Vëllezërit Alimusaj është një grup muzikor i njohur nga Deçani, por jetojnë në Zvicër. Kanë lindur në fshatin Strellc i Epërm, Kosovë. Talentin e tyre për muzikën e kanë zbuluar që në moshë të re kur ishin në shkollë fillore, ku në atë kohë kanë marrë pjesë në aktivitetet dhe koncertet e ndryshme shkollore. Vëllezërit Alimusaj janë aktiv me muzikën që nga viti 2006 pas një shkëputje prej saj që nga viti 1994 kur emigruan me familje në Zvicër. Kar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentLive 2015 Cd 1 (2015)

★★★☆☆

Live 2015 Cd 2 (2015)

☆☆☆☆

Kush Ka Faj (2013)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Grupi ARB

Grupi Mister

Boyat

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

WNC

Ritmi I Rruges

Kthjellu

Tempulli G

Tags: Vellezerit Alimusaj, Sami Alimusaj, Avni Alimusaj, Vllezerit Alimusaj, Vellezerit Almusaj


Komente mbi këtë artist