Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Aliu - Puthja E Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

at letren e pare
kush ta paska shkru
at puthjen e pare
kush ta ka dhuru

gjer sa jam i gjalle une
mendo pak per mu
harron dashurine moj
kujt ja ke dhuru

nje jete me kushtove
shpresat mi ke pre
shume shpejt ke harruar
ne cka ishim dje

bota s'eshte e verber
te gjithe na kane pare
gabimin e jetes
kush e paska ba

gota me shoqeron
ne netet pa gjume
vdekja me afrohet
per cdo dite me shume

sa isha i lumtur
ti a se ke dite
kur me the se nena
per mu te ka lind

(Puthja e pare, 2003)


Ky tekst u dërgua nga Albanian Records


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vellezerit Aliu - Puthja E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Puthja E Pare".
3. Video është e këngës "Puthja E Pare", por nuk këndohet nga Vellezerit Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Aliu:


Komente 0