Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Aliu - Merre Vallen Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


kurt na ftoni ju ne dasem
me sevda do ju kendojn
merre vallen moj e bukur
eshte ahengu kenge a jone (2x)

(ref 2x)
bjen tupani, ciftelia
hajde lujma shtatin oh
sonte nata eshte e jona
mos e kqyr sahatin oh

cifti i ri, le ta merr vallen
o sa bukur, marshallah
dot kendojn, e do ta kallim
dasem te madhe, bajna na (2x)

(ref 4x)

(Puthja e pare, 2003)


Ky tekst u dërgua nga Albanian Records


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vellezerit Aliu - Merre Vallen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merre Vallen".
3. Video është e këngës "Merre Vallen", por nuk këndohet nga Vellezerit Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Aliu:


Komente 0