Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Haliti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Kozhica E Skënderajit 
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
BIOGRAFIA: Vellezerit Haliti është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Grupi Vëllezerit Haliti nga Kozhica e Skënderajit u themelua në vitin 1992. Ky grup në fillim kishte Afrimin dhe Milazimin, kurse në vitin 1997 u bashkangjitë edhe Murati, vëllau i tretë dhe pas luftës edhe vëllau i katërt Valoni. Marrin pjesë në grup edhe nje Violinistë Dhe Harmonikisë. Afrimi u lind me 25.5.1979 luan me çiteli, Milazimi u lind me 22.12.1981 luan me sharki, Murati lind me 24.6.1986 luan me çifteli dhe Valoni u lind me 8.4.1989 d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKrisi Pushka Ne Prekaz (2016)

☆☆☆☆☆

Trojeve Te Kombit (2013)

☆☆☆☆☆

Familjet E Dëshmorëve (2009)

☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bam

Marigona

Ngroba

Supernova

R.A.G

Ligji Rruges

Seleksioni 039

Kadenca Dhe Naseri

Grupi Mjellma

Tempulli G

Tags: Vellezerit Haliti, Vllezerit Haliti, Vllezrit Haliti


Komente mbi këtë artist