Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  29
BIOGRAFIA: Vellezerit Krasniqi është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Në Qershor 2004, Vellezerit Krasniqi marrin pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Te Theras Nga Prizreni". Në Qershor 2008, Vellezerit Krasniqi marrin pjesë në Polifest 2008 me këngën "Loti I Fundit". Në vitin 2010, Vellezerit Krasniqi publikojnë albumin "Hajde Hajde Mori Nuse" Në vitin 2011, Vellezerit Krasniqi publikojnë albumin "Na Kur Ta Bajm Dasem" Në vitin 2012, Vellezerit Krasniqi publikojnë albumin "Sofra E Krasniqëve" Më datë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentEureka (2016)

Sofra E Krasniqëve (2012)

Na Kur Ta Bajm Dasem (2011)

Hajde Hajde Mori Nuse (2010)

Kush Po Hyn Ne Valle

Ne Dasem Me Vellezrit Krasniqi


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Grupi ARB

Asgje Sikur Dielli

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

Kadenca Dhe Naseri

Infinit Records

Kthjellu

Tempulli G

Grupi Mister

Tags: Vellezerit Krasniqi, Vllezerit Krasniqi, Vllezrit Krasniqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet