Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Mziu - Therrasin Nenat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

çjan kto nëna që vajtojn
pse vajtojn e nuk pushojn
pse robnoni e shum rënkoni
thrrisni nënat e tregoni

Ne vajtojm e shum rënkojm
fmijt e votrës na mungojn
jan kto vajzat e shum djem tri
do ikan vra e do nburg të zi

Thrrasin nënat gjith sa munden
kërkojn burrat që u zhduken
sdurojn nënat e kan mërzi (2x) ref
kur lyp fmija babën në shpi

Thrrasin nënat me zë të lart
bashk me to thrrasin dhe grat
dhimbjet tona let bashkohen
mbar gjith botës let ndëgjohen

Thrrasin nënat pa pushim
ku je ti o biri i im
jan kta syt e bijve tan
a je gjall a thu tkan vra

Thrrasin nënat gjith sa munden
kërkojn burrat që u zhduken
sdurojn nënat e kan mërzi (2x) ref
kur lyp fmija babën në shpi


Ky tekst u dërgua nga Izi

Vellezerit Mziu - Therrasin Nenat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Therrasin Nenat".
3. Video është e këngës "Therrasin Nenat", por nuk këndohet nga Vellezerit Mziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Mziu:


Komente 0