Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Mziu - Ne Nje Portokalle

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Nje Portokalle".
3. Video është e këngës "Ne Nje Portokalle", por nuk këndohet nga Vellezerit Mziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Mziu - Ne Nje Portokalle  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"5 Djem I Ka Nana"

Komente

Asnjë Koment

05/07/2013

2013-07-05T11:06:54+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Nje Portokalle" kënduar nga Vellezerit Mziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Mziu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Free Mc. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Diten qe te njoha jo nuk e kam harruar
po digjem nga malli moj sec jam perveluar
flokun tende te zi dhe syte e tu te shkruar
buzet si qershi o sa i kam deshiruar
malet edhe fushat une kam per t'i kaluar
te te puthe te gusha etjen time per te shuar
zemren edhe mendjen moj ty ti kam dhuruar
per aromen tende qe aq shume me ka munduar

Ne nje portokalle moj te njoha une ty
lulet e limonit moj te binin ne sy
rrinim ne te dy o moj ne nje portokalle
permbi kokat tona moj zogjte hidhnin valle

Ngrie koken larte moj se me dogji malli
vijne te gusha jote moj arome portokalli
mbushur gusha jote moj gjerdane e zinxhira
nga te gjitha shoqet moj ti je me e mira

Lotet ne sy i kam vetem per ty
zemra ne gji mu drodh kur erdhe ti
plote me gezim shpirti im u mbush
te mora ne krahe moj e te putha ne gush

Ngrie...

Jo moj nuk durova dhe erdha te te gjej
aromen e gushes tende perseri ta ndjej
perse valle me fshihesh moj perse nuk me del
e bukur si portokalli lulet kur i cel
u lodha duke kerkuar dite por me korr
buzet e tua te embla vajze nuk i putha dot
zemra sec mu thye dhe shpirti mu be cope
ne nje stol u ula dhe me rane dy pika lot
por ne sup ndjeva nje dore ishte shume e ngrohte
ndjeva vec aromen tende koken se kthej dot
ishte aroma jote e kuptova ishe ti
arome portokalli jeta ime perseri

Ne nje portokalle...Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Mziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet