Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Mziu - Aman Aman Gjermani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aman Aman Gjermani".
3. Video është e këngës "Aman Aman Gjermani", por nuk këndohet nga Vellezerit Mziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Mziu - Aman Aman Gjermani  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/11/2020

2020-11-20T18:00:10+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Aman Aman Gjermani" kënduar nga Vellezerit Mziu.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Aman Aman Gjermani".
Videoklipi nga Vellezerit Mziu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kadan Duraj - Aman Aman Gjermani

Ne rini jam dal n'gurbet
e lash nanen ne shpi vet(2x)
Reff:2x Aman aman Gjermani
e shkreta Zvicerr ti
me mashtrove ne rini
qka m'duhet kjo pasuri

Mkalon jeta ne gurbet
kur do kthehem zdi as vet(2x)

Reff:2x
Aman aman Gjermani
e shkreta Zvicerr ti
me mashtrove ne rini
qka m'duhet kjo pasuri

Blerim Hajra & Faruku - Aman Aman Gjermani

ne rini kam ardh ngurbet
e lash vetem nanen tem (2x)

ref:1
aman,aman,gjermoni
e shkreta gjermoni,
mu mashtrove ne rini
qe ty kam gjith pasuri (2x)

mkalon jeta ne gurbet
kur dot kthehem sdi as vet

mkalon jeta ne gurbet
po por titna ktu dot vdes

(ref:2)
aman aman gjermoni...

Edona Llalloshi - Aman Aman Gjermani

1.)Në rini kam ra n gurbet, e lash nanen time vet,në rini kam ra n gurbet, e lash nanen time vet,

aman,aman gjermani e shkrehta zvicer ti më mashtrove në rini që të kem gjith pasuri,

aman,aman austri e shkrehta suedi, më mashtrove ne rini që të kem gjith pasuri.

2.)Në rini kam ra n gurbet, e lash nanen në shpi vet, në rini kam ra n gurbet, e lash nanen në shpi vet,

aman,aman gjermani e shkrehta zvicer ti, më mashtrove në rini që të kem gjith pasuri,

aman,aman austri e shkrehta suedi, më mashtrove ne rini që të kem gjith pasuri.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Mziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë