Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Çetaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  64
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Vellezerit Çetaj është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Profesoret Vll. Çetaj, U linden ne Fsh. Trubohovce te Istogut me prej ardhje nga Isniqi te Komunes se Deçanit, Xhemajli Jurist Profesor ne shkollen Ekonomike Ali Hadri, Hasani Historian ish Drejtor ne shkollen fillore Smajl Hajdari ne Pejë dhe profesor historie ne gjimnazin "Bedri Pejani" Pejë. Qysh si Nxenes prej klases se pare me Pende ne dore nuk ju ndan Arsimit u rriten me patriotizem ne zemer me optimizem qe sot e me tutje qe dhan per Kosove...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

13 🔥Flakadan Ne Trojet Etnike (2013)

★★★★★

Prej Nje Shpati (2011)

★★★☆☆

Nje Legjende E Gjalle

☆☆☆☆☆

Kenge Qe Burojne Nga Zemra

★★★★★

Odat Tona Jane Shkolla

★★★★

Këngë Dasmash

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vellezerit Haliti

Vellezerit Bardheci

Grupi Folklorik Hajvalia

Vllezrit Lamallari

Vellezerit Zogaj

Grupi Llapusha

Vellezerit Gojani

Vëllezërit Plakiqi

Grupi Dumoshi

Bijte E Marash Krasniqit

Tags: Vellezerit Çetaj, Qetaj, Cetaj, Vllezerit, Vllezrit, Vellezerit Cetaj


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet