Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Zena

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Vellezerit Zena është një duo artistësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Dy bilbilat e kenges popullore elbasanase "ndahen" pas 23 vjetesh qe kane kenduar se bashku. Emigrimi nuk ndaka vetem femijet nga prinderit, dhenderin e sapomartuar apo vellane e motren nga njeri-tjetri. Kjo nevoje fatkeqe per mbijetese ka ndare dhe duetin e njohur vellazeror, Ruzhdi dhe Demir Zena. Askush nuk e besonte pese vjet me pare qe dy zera aq melodioze e te sinkronizuar aq embel me njeri-tjetrin te ndaheshin per te kenduar vec e vec. Qe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Demir Zena

Anëtar i grupit

Medi Zena

Komente

Asnjë KomentQefi Behet Ne Elbasan (2005)

★★★★★

Vetem Leku E Con Ujin Perpjete (2002)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Odin Dhe Anon

Agon Dhe Bujar

Luli Dhe Besi

Luljeta Gashi E Violeta Elshani

Marina Dhe Fabi

Big Sell & Cannabis

Lezi Dhe Bedi

Hamdi Dhe Elmi Dakaj

Liti Biti

Vio Dhe Darda

Tags: Vellezerit Zena, Vllezrit Zena, Demir Zena, Mehdi Zena, Ruzhdi Zena


Komente mbi këtë artist