A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Vellezerit Zena - Dashuria Kur Filloi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Vetem Leku E Con Ujin Perpjete"


Dashuria kur filloj
Nana ime ndodhesh n'burg
Dashunia kur filloj
ndodhet n'burg

Spash njeri te me zaptoj
U katandisa rrgug me rrug
Spash njeri te me zaptoj
U katandisa rrgug me rrug

Trupi jot spaska te shar
si shandan i bukur me je
Trupi jot spaska te shar
si shandan i bukur me je

Me shkon rruges si padishah
Vetlla jote si shigjet
Me shkon rruges si padishah
Vetlla jote si shigjet

Xhanxhanami po te therret
kujtoje moj perenin
Xhanxhanami po te therret
kujtoje moj perenin

Deri diten qe te vdes
Per me t'fol kam ba jemin
Deri diten qe te vdes
Per me t'fol kam ba jemin

O Ikbal o shpirt me fam
Ni kto fjal ti marresh vesht
O Ikbal o shpirt me fam
Ni kto fjal ti marresh vesht

Pa nigjo cfare t'thot jot'am
N'Elbasan duhet me vdek
Pa nigjo cfare t'thot jot'am
N'Elbasan duhet me vdek


Lyrics submited by Fatma Dhe Klodi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019