A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vellezerit Zena - Ceno Kavaja


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Vetem Leku E Con Ujin Perpjete"


Ooooo... Mu njaty, o ke Zaranika,
Po vjen o jasqeri, besa me o muzika,
Po vjen o jasqeri, besa me o muzik'...

Ooooo... S'jan' o muzika, po jan' o borija,
Po Ceno Kavaja, gjall në dor' o s'po bika,
Po Ceno Kavaja, gjall në dor' o s'po bi...

Ooooo... Hiqu Faje, s'e kom o me ty,
E po m'qit o Jakupin, sa ta shof o me sy,
E po m'qit o Jakupin, sa ta shof o me sy.

Ooooo... Hiqu Faje, se t'kom o vëlla,
E po m'qit o Jakupin, se se laj o pa e vra,
E po m'qit o Jakupin, se se laj o pa e vra.

Ooooo... Shkoj haberi në qeveri,
E se Ceno Kavaja, se ç'po ban o gërdi,
E se Ceno Kavaja, se ç'po ban o gërdi.

Ooooo... Shkoj haberi nw hyqymet-e,
Se Ceno Kavaja se ç'po ban me dyfek-e,
Po Ceno Kavaja se ç'po ban me dyfek.


Lyrics submited by  LRamadani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019