A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vellezerit Zena - Në Zabel Të Erdha


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/02/2008

2008-02-07T01:23:09


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Në Zabel Të Erdha" kënduar nga Vellezerit Zena.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kenge Te Shqiperise Se Mesme. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Në zabel të erdha,
Goc-e t’gjeta vetëm, hajde
Pse m’rrishe o si zog i harru’m?
I: O mos ja prish-o, goc-e qefin djalit, hajde
M’i fshin lot-zit se t’erdha unë. :I
Ti më more n’qafë,
Që m’fute n’dashni e hajde.
Unë prej teje s’kam të ndamë
O rri mre djal-o, qesh e mos qaj-e, hajde
Prej teje o se heq sevdanë.
Vet ma ke dhonë besën,
Djalo se s’du tjetër, hajde
Përveç teje, mor më ke thanë
O dy pika në vetull se ç’mi ke e hajde
Për kujtim mor’ t’i lash nishan.Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019