Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vendi Gashi - Ajo Qika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajo Qika".
3. Video është e këngës "Ajo Qika", por nuk këndohet nga Vendi Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Vendi Gashi - Ajo Qika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  5

Pjesëmarrëse në

Kosova Fest Kids 2016

Komente

Asnjë Koment

24/08/2016

2016-08-24T12:19:50+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ajo Qika" kënduar nga Vendi Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lindi - Ajo Qika

Asnje me nje fjal smunda tja them
ajo saher del pom len pa koment
un nuk e di ajo a me ndjen, a me ndjen
ajo veq degjon dhe pak flet, pak flet

qe ajo qika ja ku po vika
prandaj qe e dita
i ja simpatija (4x)

se di a e ke ditur
se edhe zemer mu per ty ndalet
nuk esht e habitur se asgje mu nuk me falet (2x)

Clay-g - Ajo Qika

Ajo qika
Ni qik e paraleles 3 shum o ka m’pelqen
Kur po del me shoqe me shetit ata sy o ka mi habit
Un për mas pe ndejki shum o tum pëlqy.
Pe kthen kryt e pom shiqon ama sen spo reagon.
E din qe dikush fort o ka e don.
Pi vjen keq me shpreh qa osht tu ndjejt
Po kryesorja un e di për tjerët sosht aq tu ma ni.
Ka ndodh shpesh akullore e hamburgera me i pagu
Amo kta e bojsha ma shum afer vetes me e afru.
Nuk po du ma shum qe ni “po” me ma thon
Atëher zemra jem me ty fillon tjetër loj.
Jemi për njoni tjetrin tjetër sosht tum interesu
Veq afromu pak ma ngat se shum jam ka vuj.
Ni shoqe o ka m’gjelozon pse 1 lidhje e re me ty o ka fillon
Po jeta edhe kshtu vazhdon.

Reff:Hajde ti bashk njoni tjetrit
T´nxemi bashk se shum ja kom qefit
Ti je aty ku un jam mbrapa më ke ti o gjan.

Ata syt e zi ndhe jan tum shti ato buz si qershi n´zemër ti kom mbyll
Kur po vjen n’klas me shoqe me bo llaf në at moment infrakti pom kap.
Je shum simpatike veq me 1 stilKaniher po nalesh e pom shiqon ajo zemër pom bohet
Si pistil.
Shum nxansa msit t’kam qu mos mendo shum se jet u e tepru
Nashat ty po të dokët leht veq kët zemër të shkret je ka e pëlset.

Reff:Hajde ti bashk njoni tjetrit
T´nxemi bashk se shum ja kom qefit
Ti je aty ku un jam mbrapa më ke ti o gjan.

Ti njo për mu je kon gjithmon ki me kon eja më shpejt pranom
se zemra so mo ka duron as jeta pa ty so ka vazhdon.
Edhe pse shum tjera po ma hajn po atyre sjom ka ja jap.
Ti je ajo që t’kom nkra djatht.që me ty dal qdo nat
Qdo nat me ty e kaloj shpirtin tond me timin ndoshta do ta bashkoj.
Më Shumë Këngë Nga Vendi Gashi:


Komente mbi këtë këngë