A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vera Oruqaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  46
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Vera Oruqaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Qershor 1984, Vera Oruqaj & Sead Jakupi marrin pjesë në Akordet E Kosoves 1984 me këngën "I Tretur Me Je". Në vitin 2005, Sunaj Saraqi & Vera Oruqaj publikojnë albumin "çikat Katundare". Më datë 30 Tetor 2007, Vera Oruqaj publikon videoklipin "Ku Je Shpirt"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Nëna e

Seven Saraqit

Bashkëshorte e

Sunaj Saraqit

Shto profile

zyrtare

çikat Katundare (2005)

Ma Jep Fjalen


» Dërgo Një Këngë »

Ku Je Shpirt


Artistë Të Ngjashëm:

Shahindere Bërlajolli

Donika Gashi

Aida Ndoci

Irma Gurakuqi

Elida Shehu

Vitore Rusha

Suzana Qatipi

Arta Babaramo

Morena Reka

Rozeta Doraci


Tags: Vera Oruqaj, Vera Orucaj, Vera Dhe Sunaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019