Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  500
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Vida Kunora është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Ajo ka mbaruar studimet e larta ne Institutin e larte Pedagogjik "Luigj Gurakuqi", Shkoder. Eshte kengetare e mirenjohur ne te gjitha trevat shiqpfolese. Ka nxjerre ne treg 5 albume. Shquhet si kantautore dhe tekstshkruese. Eshte e martuar dhe ka dy femije. Vazhdon te jete e suksesshme ne te gjitha skenat shqipetare qe nga Amerika, Kanadaja dhe ne gjithe Europen. Eshte nje nder kengetaret me te klikuara te muzikes popullore dhe folklorike. Ka ber...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

2 🔥

Dasma Shqiptare (2017)

★★★★★

Jam Deh Me Raki (2014)

★★★★

Zgjidh E Merr (2007)

★★★★★

Eja Qeteso Shpirtin

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Vida Kunora

Komente 2