Më mbaj mend (për 1 muaj)Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vida Kunora - Kolazh Popullor  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/08/2009

2009-08-27T20:35:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kolazh Popullor" kënduar nga Vida Kunora.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nertila Vreto & Daniel Mustafa - Kolazh Popullor

Epo cke bilbil që po vajton edhe o bilbil more aman edhe o bilbil more/2

Epo un vajtoj për djalërinë edhe o bilbil more aman edhe o bilbil more/2

Ike ike more dhenë e kush dja bëj moj babajt kafenë,
e kush dja bëj moj babajt kafenë
Ike, ike more dhenë e kush dja bëj moj babajt kafenë,
e kush dja bëj moj babajt kafenë.

E le tja bëjë kush të dojë e kush i tha moj të më martojë,
e kush i tha moj të më martojë
E le tja bëjë kush të dojë e kush i tha moj të më martojë,
e kush i tha moj të më martojë.

o rra ky ylli pas henes-e/2
ci flet e ema te bijes-e/2
oh se çe nise moj çe porositë /2
tu bëfte nëna ti mos u mërzit /2

Ajde moj mere furkën e na dil pasdarke
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
ajde moj mere furkën bubu e na dil pasdarke
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Epo çështë ky djal i bukur djali me mustaqe
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
Epo çështë ky djal i bukur djali me mustaqe
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Nuk do të ri mëshum oh bubu nja dy tri sahate
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
Nuk do të ri mëshum oh bubu nja dy tri sahate
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Genti Lleshi - Kolazh Popullor

O KUR E PASH OJ NAN
1..............
O kur e pash oj nan
at vajzen te shkolla
of of of of at vajzen te shkolla eooo
2.......
O kur e pash oj nan
at vajzen n'qytete
of of of of at vajzen n'qytete eoooo
.......................................

DUL LULIJA TE BUNARI
1...........
Dul lulija te bunari
dul lulija oj nan te bunari eooo
o sa fort me kish marr malli
o sa fort oj nan mkish marr malli eoooo
2................
dul lulija nkapiqike
dul lulija oj nan nkapiqike eoooo
per me gjet nje djal ashke
per me gjet oj nan djal ashike eooo
Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet