A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Vida Kunora - Kolazh Popullor


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/08/2009

2009-08-27T21:35:08


It's a long time that we try finding the lyrics to "Kolazh Popullor" sung by Vida Kunora.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Nertila Vreto & Daniel Mustafa - Kolazh Popullor

Epo cke bilbil që po vajton edhe o bilbil more aman edhe o bilbil more/2

Epo un vajtoj për djalërinë edhe o bilbil more aman edhe o bilbil more/2

Ike ike more dhenë e kush dja bëj moj babajt kafenë,
e kush dja bëj moj babajt kafenë
Ike, ike more dhenë e kush dja bëj moj babajt kafenë,
e kush dja bëj moj babajt kafenë.

E le tja bëjë kush të dojë e kush i tha moj të më martojë,
e kush i tha moj të më martojë
E le tja bëjë kush të dojë e kush i tha moj të më martojë,
e kush i tha moj të më martojë.
_____________________________________________

Oh se çe nise moj çe porositë /2
tu bëfte nëna ti mos u mërzit /2

Ajde moj mere furkën e na dil pasdarke
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
ajde moj mere furkën bubu e na dil pasdarke
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Epo çështë ky djal i bukur djali me mustaqe
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
Epo çështë ky djal i bukur djali me mustaqe
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Nuk do të ri mëshum oh bubu nja dy tri sahate
ti moj dardha, dardha moj rumbulake
Nuk do të ri mëshum oh bubu nja dy tri sahate
ti moj dardha, dardha moj rumbulakeijake.

Genti Lleshi - Kolazh Popullor

O KUR E PASH OJ NAN
1..............
O kur e pash oj nan
at vajzen te shkolla
of of of of at vajzen te shkolla eooo
2.......
O kur e pash oj nan
at vajzen n'qytete
of of of of at vajzen n'qytete eoooo
.......................................

DUL LULIJA TE BUNARI
1...........
Dul lulija te bunari
dul lulija oj nan te bunari eooo
o sa fort me kish marr malli
o sa fort oj nan mkish marr malli eoooo
2................
dul lulija nkapiqike
dul lulija oj nan nkapiqike eoooo
per me gjet nje djal ashke
per me gjet oj nan djal ashike eooo
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019