A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vida Kunora - Moj E Mira Bregut Cemit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/05/2013

2013-05-10T08:27:20

Moj e mira e bregut cemit
Bardh si bora e Kelmendit,
Bardh si bora e Kelmendit
Por si kreshtat e ktij veni

Faqe kuqe por si mollë shtatë bajrak
Belin e hollë eee shtatë bajrak
Belin e hollë o pasha zotin e mirë Bolle eee

Bregut Cemit kur kalon ni bilbil për ty këndon eeee
Ni bilbil për ty këndon ditë e nate
Tuj të përmende s'pushon eee
Falja synin sokolesh falja zemren pellumbesh ee falja zemren pellumbesh o se ja çove shpirtin pesh eee

O bilbil ti zbrit nga mali
Sytë e mij jam ka ti fali iii
Sytë e mij jam ka ti fali
Se për ty mu me dogji malli iii
Bregut Cemit ne atë Kotrrin të dy
Bashkë me tund shtëpin eee te dy bashkë me tund shtëpin heeej bashkë e gezofshi lumturinë ooo heej


Lyrics submited by Erda Kortoci
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019