A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Vida Kunora - Kthehu Vlla


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2014

2014-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Jam Deh Me Raki"


Hej ndigjo nane zanin tim
Atje larg o ne mergim
Sa shume nane une jam merzit
O larg atdheut n'Amerike

Hej m'ka marr malli per te tane
Kam harru me t'thirr oj nane
M'u djeg zemra per ty moter
O si e kam une vllain e vogel

Hej vllai i vogel te ban t'fala
Hajde vlla te nana e baba
Hajde vlla hajde ne voter
O ke lan vendin bosh ne sofer

Hej jam pervelu oj nane prej mallit
M'ka marr malli per gure te malit
M'ka marr malli per shoqerine
O kam harru nane ku e kam shpine

Hej kam vendos oj nane me u kthye
Jan zbardh floket nane qe i kam ne krye
Kam vendos oj nane me ardhe
O ja i vdekun o nane ja i gjalle


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019