Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Vida Kunora - Moj Burbuqe Lozonjare  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2014

2014-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Jam Deh Me Raki"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Burbuqe Lozonjare" kënduar nga Vida Kunora.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vida Kunora i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kenge Popullore. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Moj burbuqe lozonjare,
Se ç’ma dogje zemrën fare!
Jetës sime i jep shumë vlerë
Je një lule plot me erë.
Ref.:
Jaman, burbuqe moj, jaman
Falma zemrën që më do
Jaman, syzane moj
Ne askush nuk mund t’na ndajë!
Hap dritarën dhe shikoj
Kush ma mori jetën moj.
Me kunorë dafine, moj
Jetën tonë do ta dhuroj.
Ref.:
Jaman…
Dasma jonë do ta tund botën
Hidhe vallën e mbushe gotën!
Në Tiranë do të jetojmë
Jetën bashkë ne ta gëzojmë!
Ref.:
Jaman…Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet