Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora - Ded Gjon Luli I Trabohitit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Heeeeeej!
Ne ato bjeshk ku plaket bora,
Ku liris iu thur kunora
ku ma i par mas Kastriotit
2x vloi i lir flamuri i kombiiiiiit

Jo kurr,kurr s'u shit
kurr s'u shit per thas florini
Ded Gjon Luli i Traboinit
kurr s'u shit per thas florini
O Ded Gjon Luli i Traboiiinit

Heeeeeeej!
Per Liri e nder te kombit
Ded Gjon Luli djal prej Hotit
ja ka dhan besen e zotit
2x Oso Kuks ne Kull tBarotiiiit

Jo Kurr, kurr su shit
Kurr su shit per thas florini
Ded Gjon Luli i Traboinit
Kurr su shit per thas florini
o Ded Gjon Luli i Traboiiinit

Turgut Pash mos ma shkel trollin
se ta djeg tha krejt taborrin
se pa shku dej se la gjaku
2x knjazi nuk me shkel te praguuu

Jo kurr,kurr su shit
kurr su shit per thas florini
Ded Gjon Luli i Traboinit
kurr su shit per thas florini
o Ded Gjon Luli i Traboiiinit

Heeeej!
Ded Gjon Luli shqipe Mali
e nderoi dhe Ismail Qemali
se Fatosin e liris
2x pushk e par e Pavarsis eeeee

Jo Kurr,kurr su shit
Kurr su shit per thas florini
Ded Gjon Luli i Traboinit
Kurr su shit per thas florini
o Ded Gjon Luli i Traboiiint

Ooooooo Ded Gjon Luli i Traboiiinit!!!


Ky tekst u dërgua nga ErdaVida Kunora
Publikimi: 01/12/2014


Vida Kunora - Ded Gjon Luli I Trabohitit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ded Gjon Luli I Trabohitit".
3. Video është e këngës "Ded Gjon Luli I Trabohitit", por nuk këndohet nga Vida Kunora.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:


Komente 0