Vig Poppa
Vig Poppa

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Vigan Boletini
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 27 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Vig Poppa është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Vigan Boletini ose Vig Popa, eshte nje reper ne grupin KAOS ME shokun e tij Lumi B. Më datë 8 Qershor 2009, Tuna publikon videoklipin "E Boj Nxehte", në bashkëpunim me Vig Popa. Videoklipi u prodhua nga Dejan Milicevic. Me këtë këngë, ata marrin pjesë në VFM 2010 në vitin 2010. Më datë 14 Gusht 2009, Tuna publikon videoklipin "Challenge", në bashkëpunim me Vig Poppa. Në Qershor 2012, Seven merr pjesë në VFM 2012 me këngën "She Got Me", n...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 2