Vig Poppa
Vig Poppa
Vig Poppa
  • Emri i vërtetë:
  • Vigan Boletini
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Vig Poppa është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Vigan Boletini ose Vig Popa, eshte nje reper ne grupin KAOS ME shokun e tij Lumi B.

Më datë 8 Qershor 2009, Tuna publikon videoklipin "E Boj Nxehte", në bashkëpunim me Vig Popa. Videoklipi u prodhua nga Dejan Milicevic. Me këtë këngë, ata marrin pjesë në VFM 2010 në vitin 2010.

Më datë 14 Gusht 2009, Tuna publikon videoklipin "Challenge", në bashkëpunim me Vig Poppa.

Në Qershor 2012, Seven merr pjesë në VFM 2012 me këngën "She Got Me", në bashkëpunim me Vig Poppa.

Më datë 9 Maj 2014, Nora Istrefi publikon videoklipin "Big Love", në bashkëpunim me Vig Poppa. Muzika e këngës u punua nga Threedots, teksti u shkrua nga Threedots. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 18 Nëntor 2015, 2Ton publikon videoklipin "Kapi Lekt", në bashkëpunim me Vig Poppa. Muzika e këngës u punua nga vetë 2Ton, teksti u shkrua nga Vig Poppa, 2Ton. Videoklipi u prodhua nga Onimamedia.

Më datë 23 Shtator 2016, Tuna publikon videoklipin "Zemra Jem", në bashkëpunim me Vig Poppa. Muzika e këngës u punua nga Dj Cekic, Vig Poppa, teksti u shkrua nga Vig Poppa. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 4 Tetor 2017, Capital T publikojnë videoklipin "Pa Cenzure", në bashkëpunim me Lyrical Son & Vig Poppa. Për orkestrimin u kujdes Mixey.

Më datë 15 Mars 2018, Vig Poppa publikon videoklipin "Bad Boy", në bashkëpunim me Argjentina.

Më datë 19 Dhjetor 2018, Adrian Gaxha publikon videoklipin "Lady Malena", në bashkëpunim me Vig Poppën. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 16 Qershor 2019, Vig Poppa publikon videoklipin "Haram", në bashkëpunim me Don Phenom. Teksti i këngës u shkrua nga Vig Poppa & Don Phenom. Produksioni audio u realizua nga Dj Cekic.

Më datë 12 Shkurt 2020, Kevin Edmond & Vig Poppa publikojnë videoklipin "Ye Ye Ye". Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 20 Prill 2020, Ledri Vula & Vig Poppa publikojnë videoklipin "Ha Ha Ha".

Më datë 1 Tetor 2020, Capital T publikon videoklipin "Bisha", në bashkëpunim me Vig Poppën.

Më datë 30 Maj 2021, Dj Geek publikon videoklipin "Futja Kepen", në bashkëpunim me Vig Poppën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Vig Poppa. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 20 Qershor 2021, Ronela Hajati publikon videoklipin "Alo", në bashkëpunim me Vig Poppën.

Më datë 11 Dhjetor 2021, Irkenc Hyka publikon videoklipin "Te Premtoj", në bashkëpunim me Vig Poppën. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Irkenc Hyka & Vig Poppa. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 17 Gusht 2023, Ledri Vula, Mc Kresha & Vig Poppa publikojnë videoklipin "2 Pasaporta". Kënga është kompozuar nga RZON. Videoklipi u prodhua nga kompania Supercut.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Vig Poppa »

Komente 2