A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vig Poppa
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 23
Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  35
Music genres: Hip-Hop

Vig Poppa is a popular singer and songwriter. Vigan Boletini ose Vig Popa, eshte nje reper ne grupin KAOS ME shokun e tij Lumi B.

Më datë 8 Qershor 2009, Tuna publikon videoklipin "E Boj Nxehte", në bashkëpunim me Vig Popa. Videoklipi u prodhua nga Dejan Milicevic. Me këtë këngë, ata marrin pjesë në VFM 2010 në vitin 2010.

Më datë 14 Gusht 2009, Tuna publikon videoklipin "Challenge", në bashkëpunim me Vig Poppa.

Në Qershor 2012, Seven merr pjesë në VFM 2012 me këngën "She Got Me", në bashkëpunim me Vig Poppa.

Më datë 9 Maj 2014, Nora Istrefi publikon videoklipin "Big Love", në bashkëpunim me Vig Poppa. Muzika e këngës u punua nga Threedots, teksti u shkrua nga Threedots. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 18 Nëntor 2015, 2Ton publikon videoklipin "Kapi Lekt", në bashkëpunim me Vig Poppa. Muzika e këngës u punua nga vetë 2Ton, teksti u shkrua nga Vig Poppa, 2Ton. Videoklipi u prodhua nga Onimamedia.

Më datë 23 Shtator 2016, Tuna publikon videoklipin "Zemra Jem", në bashkëpunim me Vig Poppa. Muzika e këngës u punua nga Dj Cekic, Vig Poppa, teksti u shkrua nga Vig Poppa. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 4 Tetor 2017, Capital T publikojnë videoklipin "Pa Cenzure", në bashkëpunim me Lyrical Son & Vig Poppa. Për orkestrimin u kujdes Mixey.

Më datë 15 Mars 2018, Vig Poppa publikon videoklipin "Bad Boy", në bashkëpunim me Argjentina.

Më datë 19 Dhjetor 2018, Adrian Gaxha publikon videoklipin "Lady Malena", në bashkëpunim me Vig Poppën. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

KAOS

(Current member)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles

More news about Vig Poppa »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019