Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vigan - Vet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vet".
3. Video është e këngës "Vet", por nuk këndohet nga Vigan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vigan - Vet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

17/06/2012

2012-06-17T07:02:17+00:00Veq ni ZOT osht permi krejt veq aj qe mun mem nal
Nuk i besoj kerkuj perpos tina qe mka fal
Po vazhdoj po mlodhi jeta mzuni terri mlun kto re
Sa her qe vet un meta dojke mem ngre ky dhe

Veq ni ZOT osht permi krejt veq aj qe mun mem nal
Nuk i besoj kerkuj perpos tina qe mka fal
Po vazhdoj po mlodhi jeta mzuni terri mlun kto re
Sa her qe vet un meta dojke mem ngre ky dhe

Kallxom qysh mu ni rahat kur as ni ndjenj se kom
Kallxom qysh me um kesh ftyra kur loti pom pikon
Kesh thmi po tash u rrita merdhen rkejt sha si prita
Mzuni terri miki drita me ni fjal shkurt i ngjita
Nisa jeten si djalosh problemet pa um njoft mu
I bona tash do vjet e ja nisa me kuptu
Thom ma mir mos tisha kon ta jap besen me plot bindje
Se nuk shkon gjithmon me vujtje edhe dhimbje
Nuk vuj per asni femer nuk vuj per kerkon
Problemi osht tjeterkun qe nuk pe don
Ni dit ma ftoft nihna mrena me gjithqa jom dshpru
Kjo jet ish veq rren kurr se kisha besu
Dije qe kom ndryshu te un knaqsi mo ska
Po ju lus mem harru e pi meje mu nda
Qe ngoje qa pot thot kjo zemra qe weq u vra
Ka me ardh edhe dita qe mo kurr skini mem pa

Veq ni ZOT osht permi krejt veq aj qe mun mem nal
Nuk i besoj kerkuj perpos tina qe mka fal
Po vazhdoj po mlodhi jeta mzuni terri mlun kto re
Sa her qe vet un meta dojke mem ngre ky dhe

Veq ni ZOT osht permi krejt veq aj qe mun mem nal
Nuk i besoj kerkuj perpos tina qe mka fal
Po vazhdoj po mlodhi jeta mzuni terri mlun kto re
Sa her qe vet un meta dojke mem ngre ky dhe

kur nihesh shum keq kur sun qohesh ke met rat
kur tvyn me pas perkrahje kerkush doren nuk ta zgat
bash qat'her kur ki ra ngrop nuk e ki pas kurr ma shtir
po foli per veten te un ske qaj miku i mir
qato shprehna sun pe maj erdh koha senet po shifen
cilli o e cilli so tash kejt po njifen
qe pi bojn senet per veti per ty mo ska dashni
tmajn deri nat mometin me ti thith ato qka i ki
nese un ju kom pengu at'her pse mkeni ofru
ju ferrin me ma uru un po thom apet ju du
kur vjen fjala per shoqni per mu tjeter sen ska vler
kom dashni deri ndhe sju kisha ndrru kurr me tjer
me mi dhon krejta sem vyn gzim nuk shoh apet
rrethin kur se kom domethon nina shum vet
po apet se apet ngo ky ke realitet
lirisht zinumni si shishe qe mpatet e mgjujtet ndet.

Veq ni ZOT osht permi krejt veq aj qe mun mem nal
Nuk i besoj kerkuj perpos tina qe mka fal
Po vazhdoj po mlodhi jeta mzuni terri mlun kto re
Sa her qe vet un meta dojke mem ngre ky dhe

Veq ni ZOT osht permi krejt veq aj qe mun mem nal
Nuk i besoj kerkuj perpos tina qe mka fal
Po vazhdoj po mlodhi jeta mzuni terri mlun kto re
Sa her qe vet un meta dojke mem ngre ky dhe

e ty pot lutna rri larg meje e ti thuj krejtve let rrin larg meje
lemni mu me qendru larg juve me thon ma mir nina vet yeahh Vigan
VEQ NI ZOT OSHT PERMI KEJT.


Ky tekst u dërgua nga  topiliqkk
Më Shumë Këngë Nga Vigan Shehu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet