Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vigan - Veq Ni Onderr

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veq Ni Onderr".
3. Video është e këngës "Veq Ni Onderr", por nuk këndohet nga Vigan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vigan - Veq Ni Onderr  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/11/2010

2010-11-09T22:24:45+00:00Sa ndjenj e mir per mu viti ri kur pe di
qe sjem tu shku tu u bo tri po tu bo fitu pleqni
edhe pse vigan ti ki koh me shum sene mu ngi
n'zemren tem shum fjal jon perzi qato spo di
e shof ni t'ardhme tum bo drit i shoh plot t'kqia tum prit
mrena n'gjak jom merzit du mu koqit sha me livrit
kur weq kjo bit mi ushqen mushknit um shtyn me arrit po um shtyn me arrit
pha n'jet sha ish pervoja edhe n'ftyr pot ndrroje boja
shum e ftoft spot nxejke zjarri ni mundsi t'kalon knej pari
boni t'ike e se kape zhuku ti pi ksaj etape
kur t'afrohet o e nxet e ty t'kap nifar vape
plot emocione fallc kurfar ere nuk pi vjen
per fmi si gjith ndjenja o dhurata i bjen
babadimi e ky babadimer si gjith afer ka me kon
se gjith e ftoft kjo jeta jon gjith dimer n'mesin ton

Veq ni onderr...
Veq ni onderr...
na jena nonderr...
na jena nonderr

Veq ni onderr...
Veq ni onderr...
na jena nonderr...
na jena nonderr...

Mos u bazo kurr n'jet tem se tani t'men
mo kerkun nuk t'dhem se kjo jeta pa kom t'len
shpirti moti ka nis po flen se e pa qe jeta rren
qut i kom weq qeto men weq qeto men
humbje veq sen spo shof tjeter shoki jetes tem kjo leter
saher qe e boj qdo veper ma shum e du muziken teper
se i njej n'to i rrej krejt i gjej i shpeh i ndjej
nuk i blej se te tjert si vrej
a ka me pas ni asi dite menja mos me ta mar
a ka me pas ni asi dite te kejt me pa buzqeshjen e par
union t'gzum teton per qdokon mos me kon ron
mos me pas ligj ku njerzit vet ligj jon
pra secilli kupton cdo problem n'faj e zbaton
e pash ni onderr t'pabesushme qato e shkrujta qeton
bon pse nuk bon per ato qe o kam ngon
pritne ket jet kini me pa weq ner jargon

Veq ni onderr...
Veq ni onderr...
na jena nonderr...
na jena nonderr

Veq ni onderr...
Veq ni onderr...
na jena nonderr...
na jena nonderr...


Ky tekst u dërgua nga  topiliqkk
Më Shumë Këngë Nga Vigan Shehu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet