Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vigan Shehu - Ti Beje Dike Te Lumtur


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/04/2015

2015-04-26T12:57:29Kujtimet e mija jo s'ti fala, jo s'ti fala,
Për ty un' ndjenjat kurr' s'i ndala.
Një dit' un' për ty, për ty un' do të jem,
ëngjëlli i vetëm që ti do e ndjesh.

Ref
Jo ti mos thuaj, jo ti mos thuaj, un' të deshta veç ty,
Për ty po vuaj, për ty po vuaj, un' për ty s'jam i huaj.

Jetën time ty ta fala, për ty ndjenjat i ngjalla,
Iluzionet sikur n'prralla,
Ishe ti që m'dhe mu dashuri që e kishte vlerën si flori, si flori,
Je ti, je ti, je ti e vetmja ajo që më dhe të shtrenjtën lumturi,
Je ti, je ti, je ti realiteti i syve t'mi që m'bën t'lumtur kët' njeri.

Ref 2X
Jo ti mos thuaj, jo ti mos thuaj, un' të deshta veç ty,
Për ty po vuaj, për ty po vuaj, un' për ty s'jam i huaj.

Një drit' e ndezur për ty sot po ndriçon, veç për ty,
Në krahët e tjetrit ti po, ti po flirton.

Ref
Jo ti mos thuaj, jo ti mos thuaj, un' të deshta veç ty,
Për ty po vuaj, për ty po vuaj, un' për ty s'jam i huaj.


Ky tekst u dërgua nga Sindorela
Më Shumë Këngë Nga Vigan Shehu:

Më Shumë...