Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vikena Kamenica - S'mendoja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'mendoja".
3. Video është e këngës "S'mendoja", por nuk këndohet nga Vikena Kamenica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vikena Kamenica - S'mendoja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 2"

Komente

Asnjë Koment

14/02/2009

2009-02-14T09:14:44+00:00S'mendoja ta doja,
me zemer si te vegjlit kaqe shume;
ta shihja per cdo nate edhe ne gjume,
s'mendonja, s'mendonja.

Kur ishe, larg meje,
kujtimi yt o djal’ ma ndizte gjine;
dhe malli vec ma shtonte dashurine,
per mikun e dashur.

Te desha, te dua....
ashtu si kurr' ne jet' s'kam dashuruar;
i dashur, per mua,
je shok i mir' dhe krah i fort' mbi `dhe.
Degjoje, degjoje,
se si bucet per ty sot kenga ime;
per ty qe i fal k'saj zemre vec gezime,
degjoje, degjoje.

E vitet do shkojne,
te vegjlit do ta mbushin shtepine;
e ti a do tregosh per dashurine,
per jeten e lumtur.

Te desha, te dua...
ashtu si kurr' ne jet' s'kam dashuruar;
i dashur, per mua,
je shok i mir' dhe krah i fort' mbi dhe.
Degjoje, degjoje,
se si bucet per ty sot kenga ime;
per ty qe i fal k'saj zemre vec gezime,
degjoje degjoje....


Ky tekst u dërgua nga Lirie
Më Shumë Këngë Nga Vikena Kamenica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet