Viki (Violeta Lulgjuraj)
Viki (Violeta Lulgjuraj)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Violeta Lulgjuraj:
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Korrik 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja

Biografia

BIOGRAFIA: Viki (Violeta Lulgjuraj) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Violeta Lulgjuraj, shkurt Viki, eshte me origjine nga Tojeqi Grude. Viki ka dy vellezer dhe nje moter me te vogel. Karrieren e filloi qe ne moshen 7 vjecare neper koncerte amatore. Ajo ka kenduar kryesisht kenge tradicionale dhe folklorike te Malsise se Madhe dhe eshte krenare per origjinen e saj kreshnike. Ka marre pjese ne Miss Shqiperia 2009 dhe cilesohet si nje nder femrat me te bukura malsore. Në Maj 2008, Viki merr pjesë në Top Fest 5 me...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 3