A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Viktor Canosinaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
BIOGRAFIA: Viktor Canosinaj është një shkrimtar i njohur. Fëmijërinë dhe rininë i kaloi në qytetin e Durrësit. Pas studimeve universitare ne Gjuhë-Letërsi, punoi mësues letërsie, gazetar dhe përkthyes. Ai gjithashtu ka punuar për kujdesën e fëmijëve në një fshat të SOS-it. Në vitet 70 publikonte poezi dhe vjersha të shkurtra. Ndërsa në fillim të viteve 80 botoi librin e tij të parë për fëmijë, duke ndjekur me botimin e tij të parë për të rritur në vitin 1989 me anë të cilit fitoi edhe një çmim kombëtar....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare



Artistë Të Ngjashëm:

Ardi Omeri

Odise Gremo

Ferdinand Laholli

Mihal Gjergji

Xhevahir Cirongu

Teodor Keko

Fatmir Terziu

Xhenc Bezhi

Brahim Avdyli

Shaban Cakolli


Tags: Viktor Canosinaj

Krijo Një Kartolinë




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019