Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vini - Endrrat Nuk Kane Fund  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2007

Komente

Asnjë Koment

23/11/2007

2007-11-22T23:00:00+00:00(now that the hell’s going on round here, don’t trust any body, but your self)

qe femije rrinim bashke
premtuam dashuri perjetesisht
por shume e eger bota jashte
s’gjenim dot mbeshtetje qetesi
ti tashme je rritur,
ke zvarritur
shpresat pabesim,
dukesh e tronditur
e merzitur
pse cdo gje shkoi gabim

te lutem mbaje koken lart
te rigjesh serisht fuqi

endrrat jo nuk kane fund
endrrat jo nuk kane fund
endrrat jo nuk kane fund
endrrat skauauua…
s’kane fund…

refreni(2x)
ndiq zemren ndiq endrren
mblidh forcen per nje tjeter hap
ndiq kengen ndjeji kembet
ke kohen per nje tjeter hap.

dielli nje dite do te dale prape
jeta merr tjeter kuptim,
dhe une do te jem me ty cdo hap
qe te rifitojme dashurine.

dukesh e stervitur,
pergatitur
per nje jete te re
gjithcka qe ke pritur
eshte ringritur
gati per nje kthese.

vetem mbaje koken lart,
te rigjesh serish fuqi…

endrrat jo nuk kane fund
endrrat jo nuk kane fund
endrrat jo nuk kane fund
endrrat skaauauua…
s’kane fund
(2x)
ndiq zemren, ndiq endrren
mblidh forcen per nje tjeter hap,
ndiq kengen ndjeji kembet
ke kohen per nje tjeter hap…


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet