Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  801
 • Emri i Vërtetë:
 • Ervin Selita
 • Vendlindja:
 • Burrel 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Vinz është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertete eshte Ervin Selita, jeton ne Londer dhe eshte reper i grupit shqiptar ne Londer, Hellbanianz. Ai ka lindur ne Burrel, Mat dhe ben pjese ne nje nga fiset me te medha dhe me te fuqishem ne Burrel. Karrieren e zhvilloi ne UK me disa shqiptar dhe te huaj. Më datë 14 Korrik 2016, Vinz publikon videoklipin "My Shqipez (Hellbanianz)". Më datë 18 Dhjetor 2016, Vinz publikon videoklipin "Nobody", në bashkëpunim me Stealth. Më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Hellbanianz

Instagrami

Zyrtar

Komente

20 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Vinz, Vin Selita, Ervin Selita

Komente 20