Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Demaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
BIOGRAFIA: Violeta Demaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ajo rrjedh prej nje familje atdhetare dhe esht bija e kengtarit te madh akademik Rame Demaj, profesor muzike. Violeta Demaj prej vitit 2004 fillon me kenget e saja dhe pjesemarrjet neper shume festivale si psh Kosova Fest, Lyra Fest etj. E diplomuar ne degen e solo kendimit po ashtu dhe e diplomuar ne degen e shkencave politike. Eshte shume aktive ne mbremje muzikore dhe dasma. Në Prill 2014, Violeta Demaj merr pjesë në Celësi Muzikor 8 me kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hava Bytyqi

Antigona Hoxha

Antigona Bajrami

Amanda Sertolli

Bardha Dernogllava

Arjana Leti

Marjana Hila

Elfete Sherifi

Teuta Gashi

Zhade Tirona

Tags: Violeta Demaj, Violete Demaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet