Violeta Demaj
Violeta Demaj
Violeta Demaj
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Violeta Demaj është këngëtare e njohur. Ajo rrjedh prej nje familje atdhetare dhe esht bija e kengtarit te madh akademik Rame Demaj, profesor muzike.
Violeta Demaj prej vitit 2004 fillon me kenget e saja dhe pjesemarrjet neper shume festivale si psh Kosova Fest, Lyra Fest etj. E diplomuar ne degen e solo kendimit po ashtu dhe e diplomuar ne degen e shkencave politike. Eshte shume aktive ne mbremje muzikore dhe dasma.

Në Prill 2014, Violeta Demaj merr pjesë në Celësi Muzikor 8 me këngën "Si Ne Perralle".

Më datë 28 Tetor 2017, Violeta Demaj publikon videoklipin "Ti Nuk Je Burr". Muzika e këngës u punua nga Kushtrim Hajrullahu, teksti u shkrua nga Egzon Pireci, ndërsa për orkestrimin u kujdes Kushtrim Hajrullahu.

Më datë 23 Korrik 2019, Violeta Demaj publikon videoklipin "Coktel Dashurije".

Më datë 21 Shkurt 2022, Violeta Demaj & Isa Neziri publikojnë videoklipin "Mallkoj Ditën". Muzika e këngës u punua nga Isa Neziri, teksti u shkrua nga Daut Burrniku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Isa Neziri.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0