Visar Peja
Visar Peja
Visar Peja
  • Vendlindja:
  • Gjakovë
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Korrik 1974
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore qytetare
Visar Peja është këngëtar i njohur. Visar Peja 3 Korrik 1974 rjedh nga një familje me traditë të vjetër muzikore. Kengetari nga Gjakova eshte i biri i duajenit tone te muzikes tone popullore shqiptare Ismet Peja. Prej traditës së vjetër ai trashëgoi dhe mësoi shumë për këngën keshtu duke i percjellur hapat e babait te tij. Si fëmijë filloi të marr pjesë në festa të ndryshme shkollore, në të cilat u dallua me talentin dhe zërin e tij karakteristik Gjat viteve 1993-1994. Ai ishte i angazhuar ne shum ahenge familjare duke kenduar keshtu potpori te ndryshme qe mbaheshin ne Prizren, Peje, Gjilan, Ferizaj, po ket vit mbahet nje koncert se bashku me babain e tij Ismet Peja Menjeherë Pas përfundimit te luftës me 1 Tetor te vitit 1999 Visari u zhvendoset në Prishtinë, ku dhe jeton tash me bashkeshorten dhe vajzat.

Më datë 23 Gusht 2003 Visar Peja publikon videoklipin "Ma dogje shpirtin".

Më datë 2 Qershor 2004, Visar Peja publikon videoklipin "E Din Ti". Orkestrimi i këngës u punua nga Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania Pixels Production.

Në Qershor 2005, Visar Peja merr pjesë në PoliFest 2005 me këngën "Sa Me Pelqen".

Më datë 13 Mars 2007, Visar Peja publikon videoklipin "Pese Pare Si Jep".

Në Qershor 2008, Visar Peja merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Gjumin Gjum Nuk E Kam", ku fitoi çmimin e 3-te.

Më datë 23 Korrik 2010, Visar Peja publikon videoklipin "Fati". Me këtë këngë, Visar Peja merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 22 Prill 2013, Ismet Peja & Visar Peja publikojnë videoklipin "Robi Plaket Kur Don Vet".

Më datë 19 Qershor 2013, Visar Peja publikon videoklipin "Kurbet".

Në Mars 2014, Visar Peja merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Me Mungon".

Në Mars 2014, Visar Peja merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Dy Bilbila".

Më datë 1 Nëntor 2014, Visar Peja publikon videoklipin "Per Ty Vjollce".

Në vitin 2015, Visar Peja publikon albumin "Pesë Pare S'i Jep".

Më datë 19 Maj 2017, Visar Peja publikon videoklipin "Esmere Moj Esmere".

Më datë 28 Qershor 2017, Visar Peja publikon videoklipin "Vajzat Jane Lulet E Jetes".

Më datë 2 Dhjetor 2017, Visar Peja publikon videoklipin "Dasma Gjakovare".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Visar Peja »

Komente 0