Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitmar Basha - Nje Hap Para Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Faji,
që ndëshkon më rradhë
humorin energjinë idetë
dhe nevojën për efekt
Dal,
pa dijeni se ç'po lej
të vetmin njeri që në të vërtet
i jep sens kësaj dite ters
se kam nevoj,se kam nevoj
aaaaa...oooo...

Një jetë e shkuar
një hap para edhe prapa
Mundohesh të japësh
pikërisht atë që të mungon
Sa më lart sa më lart
që po ngrihem
aq më fort rrëzohem
Ndërkohë që shtrëngoj duart
tani më duket vetja
jasht kohe,jasht mode
jasht bote,jasht çdo gjëje
Takoj njerëzqë zgërdhihen
me buzëqeshje hipokrite
E sa do doja tja shikoja
ato dhëmbët përtokë
...aaaaaa...


Ky tekst u dërgua nga eri ebaVitmar Basha
Publikimi: 11/08/2011
Festivali: Top Fest 8


Vitmar Basha - Nje Hap Para
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Hap Para".
3. Video është e këngës "Nje Hap Para", por nuk këndohet nga Vitmar Basha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vitmar Basha:


Komente 0