Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitmar Basha - Mos Me Thyej Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ne tavoline, filxhani porcelanit kur u thye, beri zhurme
Kur ra termet, piktura ne kornize kur u thye, beri zhurme
Një ujëvarë, uji i së cilës bie poshtë, bëri zhurme,
Sepse çdo, që kudo me rrethon, bën zhurme
Kur me thyve zemrën, ajo u thye ne heshtje

Mos me thyej zemrën time te heshtur, se je ti Brenda ne pafundësi

Kam njohur heshtjen e yjeve dhe te detit
Heshtjen e qytetit sa here vjen 1 janari
Heshtjen e pyjeve para se te vije pranvera
Heshtjen e paqes ne thellësi te shpirtit
Vitmar Basha
Publikimi: 16/11/2021
Muzika: Vitmar Basha
Teksti: Vitmar Basha
Mix & Master By Arber Kocllari And Ak Records


Vitmar Basha - Mos Me Thyej
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Thyej".
3. Video është e këngës "Mos Me Thyej", por nuk këndohet nga Vitmar Basha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vitmar Basha:


Komente 0