A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vitore Rusha

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  25
BIOGRAFIA: Vitore Rusha is a popular singer. Në Dhjetor 1980, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Fshati I Rinisë". Në Dhjetor 1980, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Dhe Mbi Shkëmb Bukën Prodhojmë". Në Dhjetor 1981, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Vij Tek Ty, O Fshat". Në Dhjetor 1983, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Kjo Kala Mal Me Këngë". Në vitin 2006, Vi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Kuvendon Marta Me Gra (2006)

Eja Pa Frike


» Add A Song »

Kaliro
Çun Mula
Kuvendon Marta Me Gra
Oj Dado
Shqiptari Të Erdhën Trimat
Filanja
Bilbili Bjeshkes
Kendo Bilbil Ti Bjeshkeve T'mia
Ke Mbetur Në Vetmi
Here Me Thua Po


Related Artists:

Entela Ilirjani

Luljeta Kuraja

Mimoza Abedini

Ema Bytyqi

Sevi

Irma Gurakuqi

Emira Ademi

Liliana Kanina

Burbuqe Rada

Mimoza Selimi


Tags: Vitore Rusha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019