Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vjollca Buqaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  170
  • Vendlindja:
  • Lladrovcë 
BIOGRAFIA: Vjollca Buqaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Vjollca Buqaj është një këngëtare e cila i ka qëndruar besnike këngës së mirëfilltë shqipe. Fillet e para të karrierës së saj, shënohen si anëtare në Ansamblin "Azem Bejta", nga ku është marrë me muzikë. Ka disa kaseta të inçizuara, kryesisht me këngë folklorike, ku si shoqërues instrumental e ka pasur dhe e ka Shaqir Hotin. Vjollca ka bashkëpunuar me këngëtarë të suksesshëm, siç janë: Ilir Shaqiri, Violeta Kajtazi, Nikollë Nikprelaj, e shumë të ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

9 🔥Vjollca Buqaj


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Egzona Gurguri

Gresa Ahmeti

Benita Pula

Vjollca Haxhiu

Aferdita Bajrami

Behare Shala

Adelina Spahija

Xhuliana Toci

Silvi Dollapi

Nesa Omaj

Tags: Vjollca Buqaj, Vjollca Buçaj, Vjollce Buqaj, Vjollca Bucaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet