Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - Maroma Nji Kafe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maroma Nji Kafe" kënduar nga Vjollca Buçaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 16 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
16

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Qamili I Vogel. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Maroma nji kafe
Dalngadal ta pi
Se me ka ardh letra
Per me shku n'ushtri

Ani shuj bre djale
Çka m'kallxove ti
Tash po vjen Bajrami
Çka do t'baj pa ty x2

Ushtar une po shkoj
E ty po te la ne shpi
Per mall po ti la
Sahat e allti

Per mu kur t'merr malli
Ty moj bukuri
Merr shkruma nji leter
Pash dy syt e mi x2

Vijn shoqet e mija
T'bojn bajram me mu
Une dal n'dritare
Per ty tuj mendu

Vitet po kalojne
Koha sosht tuj shku
E mora nji leter
Ty per me ta shkru x2

Publikimi: 05/12/2009Më Shumë Këngë Nga Vjollca Buqaj:


Komente mbi këtë këngëVjollca Buçaj - Maroma Nji Kafe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maroma Nji Kafe".
3. Video është e këngës "Maroma Nji Kafe", por nuk këndohet nga Vjollca Buçaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.