Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - Kënga E Hajredin Pashës Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hajredin Pasha po na i bjen o Radikes
Valle çu ban o kto malet e Dibres
Valle çu ban o kto malet e Dibres

N'malet e Dibres more te kalaja
Haredin Pashen e ka zan belaja
Haredin Pashen e ka zan belaja

Kjo belaja Pashen e ka gjete
N'malet e Dibres e kan lidh nji Besë
N'malet e Dibres e kan lidh nji Besë

Lidh nji Besë more lidh te tane
Turkut Dibren oh mos me ja dhane
Turkut Dibren oh mos me ja dhane

Hajredin pash more kryeshenik
Su bo Dibra mor o Selanik
Su bo Dibra mor o Selanik

Selanik e mor as Prilep
çka e ke lyp o mor o e ke gjet
çka e ke lyp o mor o e ke gjete.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vjollca Buçaj - Kënga E Hajredin Pashës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Hajredin Pashës".
3. Video është e këngës "Kënga E Hajredin Pashës", por nuk këndohet nga Vjollca Buçaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vjollca Buqaj:


Komente 0