Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - Fryni Era U Çel Taraba Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ftyni era u çel taraba
Çou Halil se Avdyl Aga
Çou Halil se Avdyl Aga
Me treqind sejmen përmbrapa

Musta i vogël u çu në kambë
Kërkon armët ku i kam lanë
Na i ka mshefë ky miku mramë
S’e ka mendjen me na i dhanë

N’qafë na paç ti mori motër
Që na rrejte na prune n'Shkodër
Që na rrejte na prune n'Shkodër
Ty mos të leftë kurr djalë në votër

N'mos m’leftë djalë e n'mos m’leftë çike
Këtë punë motra s’e ka dijte
Hajt Halil o vëllau i motrës
Ti pret motra ti qent e Shkodrës

Kur ja vuna thikën burrit
Si t'me dilshin vllaznit prej burgut
Kur ja vuna thikën djalit
Thash se i nxorra dy sytë prej ballit.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vjollca Buçaj - Fryni Era U Çel Taraba
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fryni Era U Çel Taraba".
3. Video është e këngës "Fryni Era U Çel Taraba", por nuk këndohet nga Vjollca Buçaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vjollca Buqaj:


Komente 0