Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 22-02-2014
  Edhe pse është kritikuar për dalje nga stili i saj, këngëtarja Vjollca Haxhiu nuk çanë fare kokën. Ndonëse kënga “Hej Dj” po arrin të pëlqehet mjaftë shumë në publik, duke arritur deri në 500.000 klikime, këngëtarja mohon të ketë dalë nga ky stil për të cilin thotë se e ka pasur gjithmonë dhe që nuk e ka ndryshuar asnjëherë. “Nuk është e vërtetë që flitet se unë kinse kam dalë nga stili im në këngën ‘Hej Dj’. Në fakt unë me këtë stil e kam krijuar karrierën time muzikore dhe do ta vazhdoj edhe më tej. Kënga ‘Hej Dj’ ka thyer rekorde në tregun muzikor dhe kjo më bënë të jem shumë e lumtur”, ka thënë ajo për “Zëri”. Vjollca gjatë v...
 • 07-11-2013
  Me stile të ndryshme dhe me gërshetime në këngë, do të vijnë kësaj radhe treshja e njohur Vjollca Haxhiu, Sabri Fejzullahu dhe Blero të cilët do të paraqiten me një këngë të re. Sipas Vjollcës, secili nga ta do të interpretoj në stilin e vet, ndërsa kënga i referohet dashurisë dhe së shpejti kënga do të ketë edhe titullin. “Jemi duke përgatitur një këngë të re dhe shpresojmë që të kemi sukses si një treshe. Kënga do të dalë bashkë me videoklip”, ka thënë ajo. Vjollca gjatë këtij fundviti do të sjellë edhe dy këngë të tjera, k...

 • 24-01-2013
  Sapo kanë realizuar duetin “Unë besoj unë dyshoj” dhe kjo këngë vazhdon të pëlqehet mjaftë shumë në publik. Këngëtarja Vjollca Haxhiu është ndarë mjaftë e kënaqur me duetin që realizoi me Medën dhe ajo në të ardhmen paralajmëron edhe shumë këngë dhe hite të tjera. “Me Medën kemi arritur të realizojmë një këngë mjaftë të bukur të cilën publiku po e pëlqen bukur shumë. Kënga “Unë besoj unë dyshoj” vazhdon të jetë një hit i radhës dhe në të ardhmen unë adhuruesve ju paralajmëroj se do të realizoj edhe shumë këngë e duete të tjera” ka...

 • 24-11-2012
  Si duket duetet po i sjellin më shumë suksese këngëtares Vjollca Haxhiu, andaj ajo tani po realizon edhe një duet tjetër me Medën. Pas dy dueteve të realizuara me Sabri Fejzullahun, të cilat këngë u mirëpritën mjaft shumë në opinion, Vjollca ka pranuar edhe ofertën nga Meda për të realizuar një këngë e cila shtjellon një temë dashurie dhe sipas saj do të pëlqehet në publik. Duetet tani janë shumë në trend, andaj po vazhdoj t'i realizoj. Duetet me Sabriun 'Ilaqi im' dhe 'Ku je me kënd je' kanë qenë një bashkëpunim që mua më ka...

 • 22-03-2012
  E qetë dhe shumë e lumtur për suksesin që po korr kënga e saj, falë bashkëpunimit me këngëtarin e madh, Sabri Fejzullahu. Kjo ishte ajo që shihet në sytë e këngëtares kosovare, Vjollca Haxhiu, e cila në programin Pro Shqip në Top Kosova Radio ka treguar se si arriti të ketë këtë bashkëpunim që rezultoi si një rikthim i fuqishëm, me një nga idhujt e saj, këngëtarin e madh. Madje, Vjollca mbante mend edhe datën 23 korrik të vitit 2011 kur lindi ideja e këtij bashkëpunimi për këngën Ilaçi im. Ndërsa, kur ne e kemi ngacmuar se c...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017