Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Luka & Gjovani - Burre E Gru Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dikur me ke ba per vete
me fjal t'mira,komplimente.
Zemren time kur e more,
t'lutem mos e len mas dore.

Dashurit kur jan t'verteta
kan pak fjal e ma shum vepra,
n'komplimente s'jam i Zoti,
po kur t'foli se lun topi.

ref. Jemi, jemi burr e gru,
jo skam, skam ku me t'qu,
nuk di, nuk di cka me ba,
hise me ke ra. x2

E di sherri qe je kon,
dy gur bashk nuk i ke lon,
vetem un qe te kam marr,
se ti kishe met beqar.

Mos ma mbaj ti gajlen tem,
kisha rrnu sikur n'harem,
ska pas vajz qe nuk asht shkri,
veq kur zanin ma ka ndi.

ref. Jemi, jemi burr e gru,
jo skam, skam ku me t'qu,
nuk di, nuk di cka me ba,
hise me ke ra. x2


Ky tekst u dërgua nga rominaina

Vjollca Luka & Gjovani - Burre E Gru
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burre E Gru".
3. Video është e këngës "Burre E Gru", por nuk këndohet nga Vjollca Luka & Gjovani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vjollca Luka:


Komente 0