Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Robelli - Ajo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Pjesëmarrëse në

VFM 2003

Komente

Asnjë Koment

01/06/2003

2003-05-31T23:00:00+00:00Ajo, ecen qete dhe koha se prek
Ajo, I kthen buzeqeshjen edhe pse ndjek
Ajo e mban per dore fort dhe se lshon, dhe
Nuk e leshon

Ajo ec me flladin qe e perkedhel
Ajo daten e te sotmes nuk e ndjen
Ajo eshte shpetimi qe ne e kerkojme,
qe ne e kerkojme

Ref 2x: E ne vazhdojme,
brenda kater mureve me neon.
Me mikroskop e gjithe bota shikimin e drejton
E ajo ecen qe dhe koha dot nuk e preke,
Nuk mundet ta preke

Ajo, ecen qete dhe koha se prek
Ajo, I kthen buzeqeshjen edhe pse ndjek
Ajo e mban per dore fort dhe se lshon, dhe
Nuk e leshon

Ajo ec me flladin qe e perkedhel
Ajo daten e te sotmes nuk e ndjen
Ajo eshte shpetimi qe ne e kerkojme,
qe ne e kerkojme

Ref 2x: E ne vazhdojme,
brenda kater mureve me neon.
Me mikroskop e gjithe bota shikimin e drejton
E ajo ecen qe dhe koha dot nuk e preke,
Nuk mundet ta preke


Ky tekst u dërgua nga vleraAkordet:

B/G/A

Akordet duhen me u lu Barre

B:799877 ose B:X24442
G:355433
A:577655


Më Shumë Këngë Nga Vjollca Robelli:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet