Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjosa Selmani - Eja Gjyshe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Me pelqen pitja e reqelit
Ne mengjes sa bukur kendon gjeli
Ah moj gjyshe kam ra ne siklet
Se me duhet te kthehem ne qytet
E ne qytet pluhur kiameet
Plot konzerva e pashteta haj medet
Dhe ne vend te gjelit kendojka sorra
Dhe ne vend te qumshtit pihet Coca Cola

Ref 2x

Eja gjyshe ne qytet (la la la la)
Se ka bylbyla qe kendojne playback (la la la la)
Ka dyqane mbushur me rezerva (la la la la)
Blegerojne qingjat mbyllur ne konzervaaaa.

Kenga degjohet te zabeli
Kendon kumria
Kendon dhe harabeli
Uje t'kristalt nxjerr nga bunari
Ke kujdes nga te ftohtit te dhemb balli
Ne qytet ka edhe gjera t'mira
Neper rruge dyqane plot me embelsira
Dhe ne dyqane mbahen mace per nevoje
Mini torten mos ta kafshoj.

Ref 4x

Eja gjyshe ne qytet
Se ka bylbyla qe kendojne playback
Ka dyqane mbushur me rezerva
Blegerojne qingjat mbyllur ne konzervaaaa.


Ky tekst u dërgua nga Armondaaaa


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vjosa Selmani - Eja Gjyshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja Gjyshe".
3. Video është e këngës "Eja Gjyshe", por nuk këndohet nga Vjosa Selmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vjosa Selmani:


Komente 2