Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vladimir Kotani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Vladimir Kotani është një autor këngësh i njohur. Kompozitor ne disa gjini te muzikes. Eshte autori i mbi 1500 kengeve shqiptare te muzikes se lehte. Eshte komozitori i vetem Shqiptar qe ka arritur te fitoje cmimin e pare ne Festivalin e Kenges ne RTSH- gjate dy sistemeve para dhe pas viteve 90' ne Shqiperi, perkatesisht: 1. Cel si gonxhe dashuria- Fest 23 -te i kenges 1984 Rtsh - N. Koka & G. Cela 2. Ne moshen e rinise - Fest 24 RTSH -1985- Parashqevi Simaku 3. Kur e humba nje dashuri- Fest ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Miron Kotanit

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Efraim Kastrati

Izet Kallaba

Riza Dolaku

Gjon Gjevelekaj

Kastriot Gjini

Zaho Balili

Zef Coba

Enver Shëngjergji

Gazmend Mullahi

Kol Susaj

Tags: Vladimir Kotani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet