Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vladimir Seferi - Emigranti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Nje Lastare Ne Dritare"

Komente

Asnjë Koment

26/08/2011

2011-08-26T22:28:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Emigranti" kënduar nga Vladimir Seferi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Stefi Prifti & Endri Prifti - Emigranti

Rruget mora i brengosur, i vetmuar,
zemren mbrapa, syte para, mendje shuar,
pa ditur, se ku do te shkoj, me shprese.

Burgun para syve kisha edhe prisja,
E mbarova, i provova dhe shetisja,
kazino dhe bixhos, pistoleten ne gjoks.

Dikush la nenen, babane, femijet,
dikush la gruan, te dashuren, shtepine,
sakrifice me deshire,
rrugetim ne erresire!

Ne furtuna, acare e ne bresher,
me familjen gjithmone ne zemer,
Per nje jete me te mire,
emigrantet e lire.

Emigranti, emigranti,
neper bote do te jetoje,
Si i pasur, si i varfer
ai jeten do shijoje.

Emigranti, emigranti
nuk eshte asnjehere njelloj,
Dikush eshte Al Kapone,
dikush eshte kompozitor.

Dhe ja shihni se kush jam e cfare krijova,
dashurine fitova, jeten ndertova,
sigurin e kam, se jam shqiptar number one.

Do me pyesni ku jetoj e se ku jam,
Italia, Greece, England, Deutschland,
ne te gjithe Europen mbare.
Australia, Canada, American.

Emigranti, emigranti
neper bote do te jetoje.
Si i pasur si i varfer
ai jeten do t'shijoje.

Emigranti, emigranti
nuk eshte asnjehere njelloj.
Dikush eshte Al Kapone,
dikush eshte kompozitor.

Eviva Allbeniaaaa!

Nonda Kajno - Emigranti

Kur une ika,nje dite dimri,
Dhe te lashe, I permalluar.
Me percolle, oh me dhimbje,
Shqiperi,o nene e dashur. ( 2 here )

Refreni :
Shqiperi, vend I bekuar,
Me percolle, oh me dhimbje.
Ty vete zoti, Te ka stolisur,
Te ka bere, nuse te bukur.

Je fisnike, o zonje e rralle,
Gjith stuhive, ju ke ber’ balle.
Ti na prêt, oh me krahe hapur,
Shqiperi, o nene e dashur.

Emigrant, un e kam emrin,
Emigrant, ne dhe te huaj.
Oh po malli, per vendlindjen,
Ma bren zemren, me ben te vuaj. ( 2 here )

Refreni:
Shqiperi, vend I bekuar,
Me percolle, oh me dhimbje.
Ty vete zoti, Te ka stolisur,
Te ka bere, nuse te bukur.

Je fisnike, o zonje e rralle,
Gjith stuhive, ju ke ber’ balle.
Ti na prêt, oh me krahe hapur,
Shqiperi, o nene e dashur.

Lotet e mija, si Kristal,
Po I mbaj, I mbaj te fshehur.
Se me presin, o nene e babe,
M’pret nje grua, dhe femijet.

Refreni :
Shqiperi, vend I bekuar,
Me percolle, oh me dhimbje.
Ty vete zoti, Te ka stolisur,
Te ka bere, nuse te bukur.

Je fisnike, o zonje e rralle,
Gjith stuhive, ju ke ber’ balle.
Ti na prêt, oh me krahe hapur,
Shqiperi, o nene e dashur.

Stine - Emigranti

*
Ti ndoshta nuk e din por dije se nje dite do te jesh e imja ti
E M I G R A N T I T e E M I G R A N T I T

*
Mendova kete vit une me u kthy dhe pushimet me i kalu ne Shipri,
buze detit,
buze plazhit ne qytetit tim,
pran familjes,
pran shokeve dhe pa paracin.
Me shpenzime jan keto pushime,
deri dje s'kisha arsyje,
tani ti je arsyeja ime,
kur kam ik t'kom lan si fmi,
tani ti qenke ke rrit e qenke ba si qka e din ti .
Ti qenke rrit e qenka llastru,
aq me teper qenke zbukuru mi jep mu ato sy qe zoti te paska pikturu.
Delikate rruges kalon,
si poilc trafiku te gjitha makinat i ndalon,
si t'ia bej nuk e di na shkoj pushimi duke te ndjek tyy.

2x
Ti ndoshta nuk e din por dije se nje dite do te jesh e imja ti
E M I G R A N T I T e E M I G R A N T I T

*
Nuk kam asgje te te ofroj dhe as princit te kaltert nuk i ngjasoj e vetmja gje qe te dhuroj eshte nje dashuri e paster do ta premtoj.
Nuk me iket pa e dit se tani motivi i jetes time je ti,
kurre s'kam qen kaq i sigurt kurr se kam pas nje ndienje kaq te fort.
Ti qenke rrit e qenka llastru,
aq me teper qenke zbukuru mi jep mu ato sy qe zoti te paska pikturu.
Delikate rruges kalon,
si poilc trafiku te gjitha makinat i ndalon,
si t'ia bej nuk e di na shkoj pushimi duke te ndjek tyy.

4x
Ti ndoshta nuk e din por dije se nje dite do te jesh e imja ti
E M I G R A N T I T e E M I G R A N T I T

*
Ti qenke rrit e qenka llastru,
aq me teper qenke zbukuru mi jep mu ato sy qe zoti te paska pikturu.
Delikate rruges kalon,
si poilc trafiku te gjitha makinat i ndalon,
si t'ia bej nuk e di na shkoj pushimi duke te ndjek tyy

4x
Ti ndoshta nuk e din por dije se nje dite do te jesh e imja ti
E M I G R A N T I T e E M I G R A N T I T

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vladimir Seferi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet