Ladi Toska
Ladi Toska
Ladi Toska
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno
Ladi Toska është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 18 Shtator 2012, Vladimir Toska publikon videoklipin "Karamelja Ime", në bashkëpunim me Gazu.

Më datë 29 Janar 2016, Ladi Toska publikon videoklipin "Ristana 2016", në bashkëpunim me Anakonda.

Më datë 16 Janar 2017, Edi Beqiri publikon videoklipin "Me Ledhet E Tua", në bashkëpunim me Ladi Toskën.

Më datë 21 Janar 2017, Vjola Shuli publikon videoklipin "Eja Po Te Pres", në bashkëpunim me Ladi Toska.

Më datë 27 Shtator 2017, Ladi Toska publikon videoklipin "Me Zjarrin Mos Luaj", në bashkëpunim me Brikena Asa.

Më datë 7 Mars 2018, Ladi Toska publikon videoklipin "Duaje Nenen Dhe Baben". Teksti u shkrua nga vetë Ladi Toska.

Më datë 24 Dhjetor 2018, Landi Roko publikon videoklipin "Kallet", në bashkëpunim me Ladi Toskën. Muzika e këngës u punua nga Samuel Kodra, ndërsa teksti u shkrua nga Naldi (Ronaldo Shtylla). Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 14 Nëntor 2019, Ladi Toska & Ilir Tironsi publikojnë videoklipin "Ajo Është Shqiptare". Orkestrimi i këngës u punua nga Festim Gici.

Më datë 19 Janar 2020, Ladi Toska & Fabi publikojnë videoklipin "Alois". Teksti i këngës u shkrua nga Gers Alia.

Më datë 2 Korrik 2020, Ladi Toska publikon videoklipin "Dadushe", në bashkëpunim me Edi Beqirin. Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, teksti u shkrua nga Ladi Toska, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sokol Koçi.

Më datë 7 Tetor 2021, Edi Beqiri publikon videoklipin "Mos Ma Lesho Doren", në bashkëpunim me Ladi Toskën. Muzika e këngës u punua nga Sokol Koçi, ndërsa teksti u shkrua nga Edi Beqiri & Ladi Toska.

Më datë 21 Korrik 2022, Alida, Ladi & Mulah G publikojnë videoklipin "Polizei". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Stine.

Më datë 15 Shkurt 2023, Baboo Darabuka publikojnë videoklipin "Lujna Në Valle", në bashkëpunim me Ladi Toska & Dj Benity.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0