Vllaznim Sinani (Caki)
Vllaznim Sinani (Caki)
Vllaznim Sinani (Caki)
  • Emri i vërtetë:
  • Vllaznim Sinani
  • Vendlindja:
  • Pejë
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Gusht 1970
  • Horoskopi:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Vllaznim Sinani (Caki) është këngëtar i njohur. Arsimin fillor e kreu në Shkollen fillore '8 Marsi', të mesmen në gjimnazin "Bedri Pejani"
dh vazhdoi studimet në Universitetin e Prishtinës Drejtimi Juridik ku dhe Diplomoi.
Karrierën si këngëtar e filloi me orkestrinën e Sh.K.A Ramiz Sadiku nën udhheqjen e "Vëllezërit Bakraqi". Pas shumë paraqitjeve si i ri, në grup me kolegët, për herë të parë si Duet se Bashku me Bakin jan paraqitur ne mbrëmjen festive të pritjes së Vitit të Ri, 1989/1990, në RTP me këngen "Po i vjen era kajranfilit" dhe me pastaj duke themeluar edhe grupin Marigona ne udhheqje te Gjevdet Dranqollit.

Kan publikuar shumë albume muzikore te edituara në treg, se bashku me grupin Marigon ku dhe sot vazhdoin te jen aktiv.

Më datë 21 Nëntor 2009, Caki & Baki publikojnë videoklipin "Djemt E Pejes".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0